Drugi zjazd warsztatowy zakończony sukcesem i efektami

Za nami kolejne spotkanie zrealizowane w ramach Warsztatów CSR i ESG, tym razem skupiliśmy się narzędziach i rozwiązaniach, które pomagają realizować strategię zrównoważonego rozwoju.

Anna Jankowiak, Owner of Grywit – przeprowadziła wprowadzające szkolenie dotyczące regulacji formalno-prawnych, wymogów raportowania oraz zakresu sprawozdawczości zgodnie z dyrektywą CSRD. Poruszyła tematykę łańcucha wartości oraz obliczania śladu węglowego, omawiając obowiązujące standardy oraz metodykę pomiaru emisji CO2.

Ewa Bednarczyk, Członek Zarządu GPM EMEA  i Tomasz Leśniowski, Wiceprezes GPM EMEA – opowiedzieli jak wykorzystać zarządzanie projektami w realizacji założeń ESG w organizacji oraz przedstawili perspektywę zarządzania opartego na zrównoważonym rozwoju. W swoim wystąpieniu Tomasz przedstawił case study organizacji, w której udało się ograniczyć zużycie zasobów oraz emisję CO2, jednocześnie zwiększając świadomość wykorzystania zasobów i efektywność procesów w organizacji. Zmiana nastąpiła we wszystkich obszarach! Na wspomnianym przykładzie Tomasz pokazał, jak udało się poprawić relacje zarządu z pracownikami i wprowadzić kulturę doceniania. Efektem końcowym było wzmocnienie pozycji rynkowej oraz skoncentrowanie organizacji na działaniach zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju. 

Matteo Kipiel, ESG Manager CarbonSWOT – przedstawił perspektywę sektora MŚP oraz omówił, jak mniejsze podmioty mogą liczyć ślad węglowy, aby opowiadać na potrzeby podmiotów, z którymi współpracują i stać się atrakcyjnym kontrahentem, który dostrzega potrzebę dostarczania danych z zakresu ESG. Przedstawił przykłady narzędzi, które mogą być wykorzystywane do liczenia emisji w różnych zakresach (scope 1-3) oraz obszarach, takich jak logistyka, eventy czy wydarzenia.

W drugiej części spotkania uczestniczki i uczestnicy kolejny raz podjęli się wyzwania i przygotowali rozwiązanie konkretnego wyzwania biznesowego przy wsparciu ekspertów.

Nadal możesz wziąć udział w trzech spotkaniach warsztatowych i Gali. Więcej informacji