Kolejna edycja wydarzenia CSR i ESG – od ludzi dla ludzi

Człowiek – odpowiedź na współczesne wyzwania

W pogoni za kolejnymi rozwiązaniami, udogodnieniami i narzędziami, które mają sprawić, że nasza praca będzie przyjemniejsza i efektywniejsza, często zapominamy, kto w tym wszystkim jest najważniejszy! Za każdą zmianą i rozwiązaniem stoi człowiek, i to na nim należy się skupić. Pamiętajmy, że firma to nie logotyp, to przede wszystkim ludzie.

Ostatnie lata mocno nas doświadczyły, był to okres turbulentnych zmian i niepewności, które wpłynęły negatywnie na funkcjonowanie firm i jej pracowników. Nie da się pozostać obojętnym na to, co dzieje się wokół nas, te zdarzenia dają do myślenia i skłaniają do refleksji nad istotą wartości jakimi kierujemy się w pracy i w życiu codziennym, potrzebą budowania trwałych i wartościowych relacji oraz okazania wsparcia drugiemu człowiekowi. Obecnie coraz bardziej dostrzegalne staje się, jak ważne są działania społecznie odpowiedzialne, solidarność w obliczu wyzwań oraz współpraca i działania zespołowe. Chcąc sprostać wyzwaniom musimy współpracować!

Tegoroczna edycja wydarzenia CSR i ESG – od ludzi dla ludzi, jeszcze bardziej niż przed rokiem skupia się na potrzebie budowania relacji, otwartości i networkingu. Człowiek jest najważniejszy i na jego potrzeby i problemy chcemy odpowiadać. Podczas wydarzenia przedstawiciele wszystkich sektorów będą wspólnie szukać rozwiązań i odpowiadać na wyzwania. Tym razem w przestrzeni EXPO Kraków spotkają się osoby ze świata biznesu, NGO i środowiska technologicznego, aby wymieniać się doświadczeniami, inspirować i wprowadzać zmiany w najbliższym otoczeniu oraz kreować nowe rozwiązania z obszaru działań społecznych. To człowiek odpowiada na kryzysy i jest zdolny do tworzenia rozwiązań, które mogą realnie wpłynąć na obraz świata, dlatego człowiek w tym projekcie jest najważniejszy i to do niego adresujemy nasze działania.

Coraz bardziej odczuwamy potrzebę integracji, wspólnoty i budowania partnerstw. Ostatnia edycja wydarzenia udowodniła jak duże znaczenie ma rozmowa, wymiana wiedzy, poznawanie branżowych rozwiązań, dzielenie się doświadczeniami oraz networking. To my kreujemy teraźniejszość i od nas zależy jaka będzie przyszłość. Naszym wspólnym celem jest dbanie o rozwój społeczny, ekonomiczny oraz uwzględnianie aspektów środowiskowych w podejmowaniu decyzji biznesowych i tych dotyczących naszego życia prywatnego. Te działania możemy z powodzeniem realizować łącząc zaangażowanie sektora prywatnego, kompetencje środowiska IT oraz potencjał organizacji non-profit.  Współpraca na wielu płaszczyznach może przynieść najlepsze efekty, dzięki synergii sektorów i jej przedstawiali.

Inicjowanie działań między sektorami staje się kierunkiem, który wyznacza nowe możliwości realizacji społecznej odpowiedzialności biznesu i idei zrównoważonego rozwoju w obliczu wyzwań związanych z wprowadzeniem do strategii biznesowej standardów ESG. Wsparciem są także innowacje i rozwój technologii oraz wiedza NGO w obszarze wyzwań społecznych oraz umiejętność generowania wartości społecznej.

Dostrzegając potencjał oraz korzyści jakie niesie budowanie relacji tworzymy przestrzeń, która zaprasza do rozmowy oraz zgłębiania wiedzy. Na uczestników wydarzenia CSR i ESG – od ludzi dla ludzi, czekają trzy sale konferencyjne: sala biznes, sala NGO oraz sala technologie i innowacje, a także przestrzeń targowa oraz strefa networkingu. Podjęcie działań oraz zainicjowanie dialogu, to kolejny krok w kierunku wspierania interesu społecznego, ochrony środowiska oraz budowania lepszego jutra.